آمازون اعلام کرد که نزدیک شدن 87 فروشگاه فلش در سراسر آمریکا، بازتاب در استراتژی های خرده فروشی فیزیکی است

- Mar 07, 2019-

آمازون اعلام کرده است که بسته شدن 87 فروشگاه فلش در سراسر ایالات متحده،

بازتاب در استراتژی های خرده فروشی فیزیکی

طبق گزارش رسانه های خارجی، هفته ی آمازون تمام 87 فروشگاه فلش خود را در ایالات متحده در ماه آوریل را بسته و استراتژی خرده فروش فیزیکی خود را بازتاب می دهد.


آمازون یک فروشگاه فلش در کل غذاهای ملی، فروشگاه های کال و مراکز خرید دارد. این فروشگاه های فلش به مشتریان اجازه می دهد تا محصولات آمازون مانند تبلت های Fire، Kindles، Echo speakers و خدمات آمازون مانند Prime Video، Prime Soundible و Kindle Unlimited را امتحان کنید.


آمازون گفت: "در شبکه آمازون، ما به طور منظم کسب و کار خود را ارزیابی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تصمیمات عمدی در مورد چگونگی ارائه بهترین خدمات به مشتریان ما ارائه می کنیم. پس از ارزیابی های بسیاری، تصمیم گرفتیم ما را متوقف کنیم.


با بستن فروشگاه فلش، کارمندان مربوطه نیز اخراج خواهند شد، مشخص نیست که چه تعداد کارمند تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. سخنگوی آمازون گفت که برای یافتن فرصت های دیگر در داخل شرکت برای کارکنان سخت تلاش خواهد کرد.


علاوه بر این مشخص نیست که آمازون فروشگاههای فلش را در خارج از ایالات متحده متوقف کند. با این حال، خاموش کردن فروشگاه فلش آمازون در فروشگاه آمازون در دسترس نیست.


آمازون همچنین اعلام کرد که چندین فروشگاه آمازون و فروشگاههای آمازون 4 ستاره را اضافه خواهد کرد تا "طیف وسیع تر انتخاب محصولات و تجربه مشتری جامعتری را برای مشتریان بیشتری فراهم کند." در حال حاضر آمازون دارای سه فروشگاه فروشگاه چهار ستاره آمازون و 19 کتابفروشی آمازون است. فروشگاه های چهار ستاره آمازون مشتریان را قادر می سازند تا محصولات خاصی را که در وب سایت های خود به فروش می رسند و دارای رتبه چهار ستاره یا بالاتر باشند، مرور می کنند. آمازون اعلام کرد که این فروشگاه های چهار ستاره و بیشتر کتابفروشی های آمازون در سال جاری باز خواهد شد.


در حقیقت، بستن فروشگاه آمازون از فروشگاه فلش در زمانی است که سبد خرید کسب و کار فیزیکی کسب و کار سنتی خود را به ارزش افزوده است. دو سال پیش آمازون سوپرمارکت کامل مواد غذایی را به دست آورد و بیش از 460 فروشگاه را تحت خرده فروشی خود خرید. وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش داد آمازون قصد دارد تا چندین فروشگاه مواد غذایی جدید را در سراسر ایالات متحده باز کند و انتظار می رود نخستین فروشگاه مواد غذایی خود را در لس آنجلس در سال جاری باز کند.


در 5 مارس، در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران، Kohl گفته است که به تدریج 30 فروشگاه فلش آمازون در فروشگاه های خود را بست. مدیر عامل Kohl میشل گاس گفت که Kohl تصمیم گرفته است که به الکترونیک آمازون تغییر کند. در حال حاضر، فروشگاه های 100 کوه که می توانند آمازون را بپردازند، همچنان قبول می کنند.