فرود اجباری

- May 16, 2018-

blob.png

خلبانان یک جت مسافربری چینی فرود اضطراری را بعد از اینکه یک سقف شیشه ای کابین خلبان در وسط هوا پاره شد، فرود آورد.

 

دو نفر از اعضای خدمه پرواز هواپیمایی سیچوان زمانی که پنجره هواپیما به هواپیما رفته بود، مجروح شد و با 119 مسافر در هیئت مدیره مسافرت کرد.

 

"هیچ علامت هشدار وجود نداشت، ناگهان، شیشه جلو شیشه ای را ترک کرد و یک صدای بلند را ساخت. چیزی که بعد از آن می دانستم، خلبان من هم در نهایت از پنجره خارج شده بود." لیو چوانجیان پس از فرود اضطراری به چنگدو اقتصادی روزنامه .

 

واحد کنترل پرواز جت توسط فشرده سازی ناگهانی ناگهانی آسیب دیده بود. گفته می شود برخی از قطعات سیستم از پنجره خمیده خارج شده و باعث می شود که خلبانان به صورت دستی پرواز کنند تا هواپیما را با خیال راحت در شهر چنگدو جنوب غربی چینی تحویل دهند.

 

تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی چینی نشان داد که هواپیما یکی از پنجره های کابین خلبان خود را از بین می برد و به کنترل کابین خلبانش آسیب می رساند.


یک خلبان، که فکر می کرد اولین افسر پرواز بود، در خلال دوشنبه صبح روز دوشنبه، خش ها و یک دور کمر را از بین برد.

 

اداره هواپیمایی غیرنظامی چین (CAAC) گفت که یک عضو خدمه کابین نیز در این تبار زخمی شد.


پرواز، هواپیمایی Sichuan 3U8633، از مرکز چینی مرکزی چونگ کینگ برای پایتخت تبت، لهاسا، ترک کرده است. 128 نفر بودند که نه نفر آنها بودند.


با توجه به FlightRadar24 وب سایت ردیابی پرواز، این هواپیمای ایرباس A319 بود.

 

سخنگوی ایرباس گفت که این شرکت هر گونه پشتیبانی درخواست شده توسط CAAC و خطوط هوایی سیچوان را ارائه می دهد.


این هواپیما در حساب رسمی Weibo خود اعلام کرد که پرواز "شکست مکانیکی" را تجربه کرده است اما جزئیات بیشتری را ارائه نکرده است. گفته می شود که مسافران را به یک هواپیمای دیگر تغییر داده اند تا سفر خود را به لهاسا ادامه دهند.

 

خطوط هوایی سیچوان، یک شرکت هواپیمایی منطقه ای که مقر آن در چنگدو است، عمدتا پروازهای داخلی را انجام می دهد، بلکه به طور بین المللی به کشورهای ژاپن، کانادا و جمهوری چک پرواز می کند.

 

حوادث نیمه هوايی که شامل شیشه جلويی ترک خورده می شوند، به طور مرتب مرتبا اتفاق می افتند، که اغلب به علت پرنده یا رعد و برق رخ می دهد، اما برای یک کل پنجره بسیار کم است.


در سال 1990، یک خلبان British Airways بخشی از داخل پنجره ی کابین بود، پس از آن که شیشه ی هواپیماش در 23000 فوت برف افتاد. او حادثه ای را که در هواپیما BAC-111 اتفاق افتاد، جان سالم به در برد.


در ماه آوریل یک موتور هواپیمای Southwest Airlines منفجر شد و یک پنجره ی کابین را از هم جدا کرد و یک مسافر را کشید که تا حدی از طریق باز شد.

 

در 3 ماه مه یکی دیگر از پرواز جنوب غربی فرود فرود آمدن پس از یک پنجره پنجره کابین در پرواز شکست.

 

blob.png