چگونه گرم زمین بعد از 140 سال خواهد بود؟

- Mar 05, 2019-

چگونه گرم زمین بعد از 140 سال خواهد بود؟

رسانه های آمریکا گفت که میزان انتشار دی اکسید کربن به جو در حال حاضر حدود 10 بار که آخرین دوره اصلی گرم شدن کره زمین است. در واقع هنگامی که آخرین سطح دی اکسید کربن بسیار بالا بود، تبدیل شد قطب شمال به درختان نخل و تمساح.

image

با توجه به گزارش وب سایت نیوزویک ما در تاریخ 25 فوریه در یک مطالعه منتشر شده در مجله سرخپوشان اقيانوس و Paleoclimatology آمریکایی ژئوفیزیکی اتحادیه، محققان میزان کنونی دی اکسید کربن تولید مشاهده. آن به نسبت مورد دوره ائوسن حرارتی شدید (PETM) حدود 56 میلیون سال پیش بود.


در PETM، مقدار زیادی دی اکسید کربن به اتمسفر و دمای جهانی به از 5 درجه سانتیگراد افزایش یابد تا 8 درجه سانتیگراد باعث منتشر می شود. درجه حرارت جهانی حدود 23 درجه سانتی گراد در طول زمان اوج - حدود 7 درجه سانتی گراد بالاتر از فعلی رسیده. مدل فعلی تغییر آب و هوا را نشان می دهد مگر اینکه ما قابل ملاحظه ای کاهش میزان گازهای گلخانه ای به اتمسفر تزریق، که درجه حرارت جهانی با حدود 4 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

image

گزارش کرد که دلیل انتشار دی اکسید کربن بالا در طول دوره PETM نامشخص است. با این حال، دانشمندان تخمین می زنند که بین 3000 تا 20000 سال انتشار کربن بین 3000 و 700 میلیارد تن جمع شده اند.


در PETM, لهستانی اساسا عاری از یخ است و هجوم دی اکسید کربن و افزایش درجه حرارت جهانی ممکن است منجر به انقراض گسترده از محیط زیست دریایی. همچنین حیوانات زمینی کوچکتر و مهاجرت شمال به آب و درجه حرارت پایین باعث.

image

دانشمندان اغلب PETM به عنوان یک مدل برای چه اتفاقی ممکن است در آینده آب و هوای زمین استفاده کنید.


در آخرین مطالعه محققان اختراع روش کنونی انتشار co2 با CO2 تولید گازهای گلخانه ای در طول PETM در مقیاس زمانی مشابه مقایسه. نتايج اين انتشار دی اکسید کربن کنونی 10 برابر تولید گازهای گلخانه ای در PETM نشان می دهد که. پژوهشگران تخمین می زنند اگر انتشار دی اکسید کربن به دنبال مسیر فعلی که ما قادر به رسیدن به سطح دی اکسید کربن رسیده هرگز از PETM در 140 سال و 300 میلیارد تن دی اکسید کربن توسط 2159 ممکن است. توسط 2278، دی اکسید کربن خواهد شد بیش از 700 میلیارد تن.


نویسنده اول مطالعه فیلیپ Gingerrich از دانشگاه میشیگان در بیانیه ای گفت: "برای من، این واقعا من درک چگونه سریع ساخته شده و چقدر ما انسان تولید کربن." او گفت: "من و تو در 2159 زندگی نمی کند اما تنها چهار نسل طول می کشد."


Lavida د Santis دیرین شناس در دانشگاه وندربیلت است که در این مطالعه شرکت داشت در بیانیه ای گفت: "ما قادر به سرعت گرم شدن سطح PETM در چند صد سال است. حقیقت وحشتناک است،"او گفت. "نه تنها 100 سال بعد، آن را به مدت طولانی برای دی اکسید کربن به پوسته زمین. این رویداد کوتاه مدت نیست."


به عنوان بخشی از توافق پاریس 2015 کشور در سراسر جهان به منظور محدود کردن گازهای گلخانه ای با توجه به گرم شدن آب و هوا زیر 1.5 درجه سانتیگراد با پایان قرن حفظ موافقت کرد. با این حال، گزارش منتشر شده توسط پانل بین دولتی تغییرات آب و هوایی اکتبر گذشته نشان داد کشور بعید به اين اهداف است.


گزارش دسامبر گذشته نیز یافت که انتشار کربن جهانی ركورد در سال 2018، با افزایش سالانه حدود 2.7 درصد رسیده است.