هفت نکته برای گرفتن کمپوست کامل، شما می توانید کود در حیاط با ضایعات زندگی تولید کنید

- Jun 27, 2018-

هفت نکته برای دریافت کمپوست کامل

شما می توانید کود را در حیاط با ضایعات زندگی تولید کنید

   

در هنگام کمپوست شایع ترین مشکلات برای دوستداران گل چیست؟ یک حشره آسان است و دیگری بسیار غیر دوستانه است. برای حل این دو مشکل بسیار ساده است. نگه داشتن اسرار در سطل های کمپوست می تواند از حشرات جلوگیری کند. هنگام کمپوست، مواد را به منظور جلوگیری از بوها قرار ندهید.

برای ایجاد یک خاک بارور و خوب روغن در حیاط، شما نیاز به استعداد هفت اسرار زیر را داشته باشید.


اولین نکته: مواد تشکیل دهنده کمپوست را درک کنید


هنگامی که کمپوست، برای ساخت کامپوزیت کامل تر، نیاز به دو جزء اصلی دارد. خاک تولید کمپوست حاوی کربن و نیتروژن زیادی است. ماده ای که کربن را تولید می کند مواد قهوه ای نامیده می شود، زیرا معمولا از برگ های خشک، یونجه، خاک اره، مقوا و کاه خرد شده تشکیل شده است.

مواد غنی از نیتروژن شامل مواد جامد سبز مانند برگ های تازه، برگ های انار تازه و پوست و غیره است. دفع حیوانات که ما معمولا می بینیم نیز غنی از نیتروژن است.


هنگام کمپوست کردن، ممکن است کف را با یک لایه نازک از شاخه ها یا بعضی ساقه ها بپوشانید تا یک لایه آب برای جلوگیری از کمپوست کردن مواد و حفظ تنفس ایجاد شود.


نقطه دوم: ایجاد تعادل بین کربن و نیتروژن

هنگام کمپوست، تعامل میان کاربید ها و نیتریت ها نباید بی ثباتی باشد. ما همچنین باید به انتخاب مواد کمپوست توجه داشته باشیم. پس از اضافه کردن بیش از حد بسیاری از برگ های افتاده، ما نیز باید به درستی در برخی از برگ و پوست. اجتناب از عناصر کربن بیش از حد و نیتروژن کم.


نکته سوم: اضافه کردن مواد کمپوست


هنگامی که کمپوست می کنید، چطور می توانید بررسی کنید که کمپوست تعادل بین کربن و نیتروژن را حفظ می کند؟


اگر نیتروژن زیاد باشد، مواد کمپوست چسبنده خواهند شد. این بار شما نیاز به اضافه کردن برخی از defoliation، یونجه، و افزایش میزان کربن کمپوست.

اگر مواد کمپوست در کربن بیش از حد وجود داشته باشد، سپس برخی از نخ های گیاهی را برای افزایش نیتروژن اضافه کنید.


زباله ها در آشپزخانه عموما حاوی نیتروژن هستند مانند برگ های معمولی، پوست و غیره، در حالی که تبخیر معمولا با کربن تکمیل می شود و این مواد در نسبت 1: 4 بهترین هستند.


نکته چهارم: زمان برای تخمیر سریع تر


هنگام کمپوست، صبور باشید. کمپوست باید مرطوب نگه داشته شود و برخی از کرم ها را می توان تحت مواد کمپوست قرار داد. این امر سرعت تخمیر کمپوست را افزایش می دهد و تجزیه سریع تر را تسهیل می کند.


هنگامی که شما می خواهید بوی کمپوست را کاهش دهید، می توانید برگ هایی از قبیل کاه، کاه خرد شده، چمن های بریده و غیره را پوشش دهید، به طوری که به عنوان یک پوشش، می توانید زیبایی را افزایش دهید و بو را کاهش دهید.

هنگام کمپوست، لایه های مواد اضافه کنید، هر کدام حدود 7 تا 10 سانتیمتر باشد.


هنگامی که کمپوست شدن تکمیل می شود، مواد تشکیل دهنده کمپوست داخلی به طور کلی سیاه و سفید هستند و در ابتدا مواد کمپوست خارجی دشوار است، بنابراین لازم است که به طور منظم تحریک شود.


نقطه پنجم: اجتناب از رطوبت بیش از حد و یا خشک شدن بیش از حد


برای ایجاد کمپوست کامل، از آب در این منطقه اجتناب کنید، بنابراین لازم نیست سوراخ زهکشی را ترک کنید. برای جلوگیری از وارد شدن حشرات، موقعیت سوراخ زهکشی باید با مارپیچ پر شود.

هنگامی که باران می آید، بالای جعبه کمپوست باید با یک پوشش پوشیده شود تا از انباشت آب در خاک جلوگیری شود. اگر ماده کمپوست نسبتا خشک باشد، باید آن را در زمان اضافه کرد تا کمپوست مرطوب و مرطوب نگه داشته شود.


کمپوست باید در مکان هایی قرار گیرد که از قرار گرفتن در معرض بیش از حد و یا بارش زیاد جلوگیری کند.


نقطه ششم: پایه کمپوست


در تجربه من، موفقیت کمپوست به طور عمده برای تنظیم نسبت نیتروژن و کربن در داخل، برای جلوگیری از مقدار مشخصی از مواد، به طور مداوم تجمع تجربه، نیازی به نگاه کردن بیش از حد بسیاری از کتاب ها، نیازی به دماسنج یا گل های مختلف کمپوست، یا افزودنی های مختلف.

همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که کمی زمان بیشتری را تجربه کنید. هنگام قرار دادن مواد کامپوزیت، توجه به میزان آنها کم است.


هنگام کمپوست، تحریک منظم مزایای خاصی دارد. این می تواند کمپوست را که قبلا در پایین شکل گرفته است، حفاری کند، به این ترتیب مواد موجود در تمام کامپوزیت را به سرعت تخمیر و تخمیر می کند و به کمپوست کامل تر کمک می کند.


هفتم: صبور باش


بعضی از باغبان قدیمی که در چند هفته می توانند خمیر کمپوست بسیار خوبی تولید کنند، البته کود مایع سریع تر می شود.

با این حال، به طور معمول، به طور متوسط سه ماه به بیش از شش ماه، به طور معمول برای تولید یک کمپوست کاملا تخمیر شده است. مواد تشکیل دهنده کمپوست باید کاملا تجزیه شوند و به خاک سیاه تبدیل شوند تا کمپوست کامل شود.


مواد کامپوزیتی نباید از برخی محصولات لبنی یا محصولات گوشتی استفاده کنند. این باعث کمپوست شدن و تخمیر کمپوست می شود و به راحتی اشکالات را جذب می کند و بوی ناخوشایندی ایجاد می کند.