روش های پرورش و احتیاط برای لاله ها

- Mar 22, 2018-

روش های پرورش و اقدامات احتیاطی برای لاله ها

پرورش تلالو نیاز به محیط زیست نسبتا بالا دارد و برای حفظ آن دشوار است. با این حال، تا زمانی که ما عادت های رشد خود را درک کنیم و ماهیت آن را دریابیم، کشاورزی بسیار دشوار نیست. در اینجا خانه کارخانه برای همه برای به اشتراک گذاشتن "پس از گل جهان" - روش پرورش لاله است.

اولین. گیاهان زمینی

blob.png

1. پردازش لامپ: لامپ های لامپ باید قبل از کاشت با دمای پایین درمان شوند. معمولا لامپهایی که برای 2 تا 3 ماه در دمای 5 درجه سانتیگراد یا 9 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرند معمولا "توپ های 5 درجه سانتیگراد" و "توپ های 9 درجه سانتیگراد" نامیده می شود. کاشت مستقیم.


2، زمان کاشت: کشت لاله ها می توان کاشت، همچنین می تواند گلدان، هر دو روش کاشت می تواند در اواخر ماه اکتبر انجام شود.


3 روش کاشت: فاصله کاشت 14 تا 16 سانتیمتر، کود کامل پایه، عمق حدود 4 سانتی متر، خندق عمودی 15 تا 20 سانتی متر، پس از کاشت آبیاری را پوشش می دهد. قبل و بعد از جوانه زدن و گلدهی، از 2 تا 4 کود نازک استفاده کنید.


دوم، گیاهان گلدانی:

blob.pngblob.png

1. حوضه انتخاب: لامپ های کاشت را می توان در گلدان ها با قطر 10 تا 20 سانتی متر استفاده کرد. پایین حوضه حدود 3 سانتی متر ضخیم است، با ذغال چوب ذغال سنگ، سنگ آجر، ceramsite، و غیره به عنوان لایه زهکشی، و خاک خنثی و خنثی و خنثی. توجه به استفاده از خاک جدید، گیاهان لیلی کاشته شده و گیاهان گل لاله را نمی توان برای جلوگیری از ویروس ها، نماتدها و سایر عفونت ها استفاده کرد.


2، روش گلدان: قطر 10 سانتی متر تا 15 سانتی متر گلدان در گلدان از 1 توپ به 2 توپ، 18 سانتی متر تا 20 سانتی متر گلدان در گلدان از 3 توپ به 5 توپ، هنگام کاشت بالای توپ و سطح خاک را می توان فلاش . پس از کاشت، سایه را از 3 تا 5 قرار دهید، آب را بعد از فضای باز در جایی قرار دهید. وقتی سطح خاک گلدان کمتر از 1 سانتیمتر باشد آب باید ریخته شود. از دسامبر تا فوریه سال بعد: در فصل سرد، گلدان های فوم را می توان برای پوشاندن گلدان ها و قرار دادن مناطق آفتابی در فضای باز استفاده کرد. ریشه های بالای 5 درجه سانتیگراد می تواند رشد کند. خاک پودر خشک نمی شود، ریختن ریخته می شود.


سوم، شرایط نگهداری:


1. خاک: لاله ها نیاز به باروری، خاکستری خوب، تخلیه شده، آب نگهدارنده و تنفس برای کشت دارند و باید کمی اسیدی (PH6-8.5) باقی بمانند. اجتناب از خاک های قلیایی و خاک های با غلظت بالا. از 1: 1 برای ذغال سنگ، ذرات ریز و خاک استفاده کنید. 1: 1 مخلوط کردن به عنوان یک سوبسترا کشت، اثر بهتر است.


2. آفتاب: نور آفتاب مناسب برای رشد لاله ها ضروری است. نور ناکافی باعث رشد گیاه ضعیف، جوانه زدن می شود، گیاهان ضعیف تر می شوند، رنگ برگ روشن تر می شود و زمان گلدهی کوتاه می شود. با این حال، پس از نیم ماه، لاله باید به درستی سایه زدگی شود تا لامپ های جدید را تسهیل کند. علاوه بر این، هنگام جوانه زدن، طول عمر جوانه های گل را از طریق نور مهار می کند، و پس از سایه زدن، می تواند طول عمر جوانه های گل را تسریع بخشید و رشد سریع گیاه را از زمان زیاد و سریع طولانی تر کند. پس از ظهور نور باید به منظور ترویج اتصال گیاهان، تشکیل جوانه های گل و ترویج رنگ کردن افزایش یابد. پس از آنکه جوانه های گل به رنگ کاملا رنگی باشند، باید از نور مستقیم خورشید محافظت کرده و زمان گلدهی را گسترش دهند.


3، درجه حرارت: تولیقه سلام زمستان گرم، آب و هوای تابستان سرد، دمای رشد 9-13 درجه سانتیگراد است. مقاومت در برابر مقاومت شدید، دما در دمای زمستان -35 درجه سانتی گراد.


آبیاری: پس از کاشت باید آب بندی شود تا خاک و لامپها بتوانند کاملا یکپارچه و ریشه کن شوند، پس از کنترل آب، جوانه زنی باید مناسب باشد، تا زمانی که برگها به تدریج دراز بکشند، بر روی سطح برگ اسپری شود، هوا افزایش یابد رطوبت، پمپاژ در طول دوره گلدهی و تولد، تامین آب کافی باید برای ترویج رشد کامل گلها تضمین شود. پس از گلدهی، کنترل مناسب آب باید اتخاذ شود.


5. بارور شدن: لاله ها برای کالاهای کم مورد نیاز است. اگر رشد ضعیف باشد، ممکن است برخی از کودهای نیتروژنی استفاده شود. هنگامی که سیستم ریشه به خوبی رشد می کند، 2 کیلوگرم نیترات کلسیم به ازای هر 100 متر مربع اعمال می شود و آن را در سه دسته جداگانه در فواصل یک هفته یا بیشتر پخش می کند.


6. آفات حشرات: پاتوژن های آفات و بیماری های Tulip می تواند توسط لامپ انجام شود. آنها همچنین می توانند به وسیله خاک برای آلوده شدن لامپ ها حمل شوند. آنها اغلب در درجه حرارت بالا و رطوبت بالا رخ می دهد. بیماری های اصلی پوسیدگی ساقه، پوسیدگی نرم، بیماری رنگ شکسته، خنثی کردن، جوانه های کور، آفات حشرات بیشتر هستند. قبل از کاشت، انجام ضدعفونی خاک مناسب و استفاده از سم زدایی بذر گل تا آنجا که امکان پذیر است. گیاهان بیمار را پیدا کنید تا زمان آنرا بکشید و آنها را نابود کنید. 1 تا 2 بار از قارچ کش در فرآیند رشد گلخانه. اثر بهتر است؛ تهویه خوب باید برای جلوگیری از درجه حرارت بالا حفظ شود. رطوبت زیاد؛ هنگامی که شته ها رخ می دهد، می توان آنها را با پریتین طبیعی 3٪ پراکسید کرد 800 بار.


7، هرس: پس از گل Xie، علاوه بر برنامه ریزی شده برای ترک مادر پدر و مادر گیاه، بقیه نیاز به قطع ساقه گل در زمان، به طوری که عرضه مواد مغذی توسعه لامپ متمرکز. در این مرحله، به منظور تسهیل گسترش لامپ های جدید و غنی سازی بافت، تعداد آبیاری باید به تدریج کاهش یابد.